Dane kontaktowe

NEW STAR CAPITAL Sp. z o.o.

ul. Bukowa 17
96-500 Sochaczew
woj. mazowieckie

+48 608 641 252
+48 664 050 664

biuro@bhpstar.pl

NIP: 837 186 81 16

Produkt dnia
Buty ESKIMO SBHP SRC
Buty ESKIMO SBHP SRC
494,00 zł 401,63 zł
szt.
COBRA4 S3 SRC TRZEWIKI SPAWALNICZE
COBRA4 S3 SRC TRZEWIKI SPAWALNICZE
244,00 zł 198,37 zł
szt.
BEAVER Bluza
BEAVER Bluza
131,30 zł 106,75 zł
szt.
Buty LAUTARET 3
Buty LAUTARET 3
238,70 zł 194,07 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Prace na wysokości

PRACE NA WYSOKOŚCI NORMY

W kategorii tej znajdują się szczegółowe opisy oraz normy artykułów BHP do ochrony osób pracujących na wysokości. Pracę na wysokości definiuje się jako czynności wykonywane na powierzchni znajdującej się minimum 1 metr nad ziemią lub innym podłożem.

Wyróżniane sposoby ochrony przed upadkiem z wysokości:

  1. Eliminacja zagrożenia(sposoby organizacyjne i techniczne).
  2. Ochrony grupowe(barierki lub pokrywy), w tym między innymi solidne barierki ochronne (poręcz umieszczona na wysokości 1,1 metra wraz z poprzeczką po środku i odbojnicą umieszczoną na wysokości 15 centymetrów).


III. Indywidualne ochrony .

 

Do elementów sprzętu ochrony indywidualnej należą:


  1. Szelki bezpieczeństwa - akcesoria, które wykorzystywane są przede wszystkim do utrzymywania ciała użytkownika w momencie spadania. W bezpieczny sposób rozkładają siły dynamiczne towarzyszące powstrzymywaniu spadania. Wyłącznie pełne szelki wyposażone w pasy udowe i barkowe są akcesoriami dopuszczonymi do użytkowania jako elementy zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. Muszą się charakteryzować ergonomiczną konstrukcją oraz odpowiednio dopasowanymi punktami zaczepowymi. Ważna jest także aby mieć świadomość, że szelki nie zapobiegają upadkom, natomiast mają doprowadzić do bezpiecznego zatrzymania spadającego pracownika oraz maksymalne złagodzenie ewentualnych następstw nagłej utraty prędkości. Konstrukcję szelek określa norma EN 361.

  2. Hełmy ochronne przeznaczone do prac na wysokości - muszą zawierać krótki daszek, potnik, sześciopunktową więźbę z wygodną regulacją oraz czteropunktowy pasek podbródkowy.

  3. Elementy łącząco-amortyzujące - podzespoły odpowiedzialne za łączenie klamry zaczepowej szelek bezpieczeństwa z punktem kotwiczącym. Głównym ich celem jest zatrzymanie upadku oraz zminimalizowanie siły udarowej do bezpiecznej wartości, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka wystąpienia szkodliwych dla organizmu skutków utraty prędkości spadania.

Wśród elementów, które mogą pełnić funkcję łącząco-amortyzującą znajdują się:
- urządzenia samozaciskowe (zgodne z normą PN-EN 353-2),
- amortyzatory bezpieczeństwa (zgodne z normą PN-EN 355, mogą być dodatkowo wyposażone w linki bezpieczeństwa zgodne z normą PN-EN 354),
- urządzenia samohamowne (zgodne z normą PN-EN 360).


  1. Zatrzaśniki(zgodne z normą PN-EN 362) oraz elementy kotwiczące (zgodne z normą PN-EN 795). Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie solidnego połączenia podzespołów łącząco-amortyzujących z elementami konstrukcyjnymi na stanowisku pracy.

  2. Sprzęt dodatkowy i pomocniczy(np. belki kotwiczące)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl