Dane kontaktowe

NEW STAR CAPITAL Sp. z o.o.

ul. Bukowa 17
96-500 Sochaczew
woj. mazowieckie

+48 608 641 252
+48 664 050 664

biuro@bhpstar.pl

NIP: 837 186 81 16

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
BENEFIT HI VI BENEFIT HI-VI KURTKA PARKA KAT.II KLASA 3
BENEFIT HI VI BENEFIT HI-VI KURTKA PARKA KAT.II KLASA 3

144,19 zł

Cena regularna: 150,20 zł

Najniższa cena: 144,19 zł

117,23 zł

Cena regularna: 122,11 zł

Najniższa cena: 117,23 zł
szt.
Rękawice robocze VENICUTBGREEN
Rękawice robocze VENICUTBGREEN

12,00 zł

9,76 zł

szt.
Półbuty robocze MIAMI S2 SRC
Półbuty robocze MIAMI S2 SRC

155,81 zł

Cena regularna: 162,30 zł

Najniższa cena: 135,00 zł

126,67 zł

Cena regularna: 131,95 zł

Najniższa cena: 109,76 zł
para
Bluza Softshell 2w1 MYSEN2F
Bluza Softshell 2w1 MYSEN2F

160,00 zł

Cena regularna: 231,00 zł

Najniższa cena: 219,45 zł

130,08 zł

Cena regularna: 187,80 zł

Najniższa cena: 178,41 zł
szt.
T-Shirt tsra 150 regular JHK
T-Shirt tsra 150 regular JHK

13,80 zł

11,22 zł

szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wszystko o rękawicach roboczych

Rękawice ochronne i rękawice robocze w sklepie bhp bhpstar.pl

Sklep bhpstar.pl oferuje rękawice ochronne i rękawice robocze do pracy na każdym stanowisku pracy. Jednym z podstawowych środków ochrony indywidualnej dla pracownika są rękawice robocze. Zadaniem rękawic roboczych jest ochrona rąk przez np. skaleczeniem . W naszym sklepie bhp znajdziesz szeroki wybór rękawic ochronnych i rękawic roboczych, także w szerokim przedziale cenowym. Każdy stosownie do swojego budżetu, może zapewnić ochronę rąk swoich pracowników. Rękawice robocze muszą być dostosowane do rodzaju pracy, środowiska i niebezpieczeństw, na które narażony jest pracownik w czasie wykonywanej pracy. Rękawice robocze można podzielić na jednorazowego lub wielokrotnego użycia, zależy to od materiału z jakiego zostały wykonane, czy to tworzywo czy np. skóra. Innym wyróżnikiem rękawic roboczych jest np. ich długość, co oznacza, że mogą sięgać do nadgarstka lub zakrywać  nawet rękę ponad  łokieć. Rękawice robocze w naszym sklepie BHP są zapinane na rzep, kończą się mankietem lub gumką. Taka szeroka gama rękawic roboczych sklepu bhp bhpstar.pl to doskonała oferta dla firm.  Szeroka gama rozmiarów i kolorów, w jakich dostępne są rękawice robocze, pozwala wybrać model odpowiadający potrzebom, preferencjom i oczekiwaniom. W ofercie sklepu bhp rękawic ochronnych i rękawic roboczych znajdują się produkty znanych producentów, takich jak Portwest, Delta Plus, Ardon, Urgent, Art.Mas. Wybierając rękawice robocze dla pracowników pracujących na zewnątrz, w różnych warunkach pogodowych, należy to właśnie wziąć pod uwagę, i zapewnić np. ocieplane rękawice do prac jesienno-zimowych, z  wysokim komfortem termicznym podczas pracy w niskich temperaturach.

Rękawice antyprzecięciowe czy warto ich szukać w sklepie bhp

Popularne są również rękawice antyprzecięciowe, wykorzystywane przy pracach, w których mamy kontakt z ostrymi przedmiotami. Rękawice oznaczone symbolem ESD natomiast doskonale nadają się do pracy w środowiskach zagrożonych wyładowaniem ładunkiem elektrostatycznym. W sklepie bhp można znaleźć również rękawice antywibracyjne chroniące przed wibracjami mechanicznymi, a także rękawice spawalnicze, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla spawaczy i dotyczą prac związanych ze spawaniem. Jest dużo rodzajów rękawic, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali świadomego wyboru. Profesjonalny sklep bhpstar.pl zachęca do zapoznania się z całą ofertą rękawic roboczych w sklepie bhp, tu są rękawice robocze dla każdego.

Rękawice robocze - rodzaje rękawic roboczych i rękawic ochronnych w sklepie bhp

Asortyment rękawic roboczych w naszym sklepie bhp jest bardzo szeroki. Rękawice ochronne są przeznaczone do ochrony rąk przed zabrudzeniem, skaleczeniem, warunkami atmosferycznymi ciepłem,  zimnem, wodą lub np. chemikaliami. Oferta rękawic roboczych na rynku jest bardzo szeroka i niełatwo szybko znaleźć odpowiednią ochronę dla danego stanowiska pracy. Producenci oferują podobne wizualnie produkty, które bardzo jednak mogą się różnić zakresem ochrony i właściwościami rękawicy roboczej, a dalszym elementem różnicy jest różnica w cenie.

Każdy ma trochę inne oczekiwania wobec produktu: wygląd, parametry, cena, kolorystyka. W naszym sklepie bhp posiadamy rękawice robocze znanych producentów takich firm jak Portwest, Delta Plus, Polstar, Industrial Starter, Art.Mas., Ardon.

Rękawice robocze - jakie rękawice ochronne oferuje sklep bhp

Wybór rękawic roboczych jest bardzo szeroki, z tego powodu nasza hurtownia bhp cały czas aktualizuje i poszerza ofertę sklepu BHP o coraz to nowe produkty.

Rękawice robocze nitrylowe w sklepie bhp

Rękawice robocze nitrylowe to idealne rękawice do pracy z olejami, tłuszczami lub  smarami. Przedmiot jest łatwiejszy do uchwycenia i trzymania. Rękawice nitrylowe mogą być cienkie lub grube. Rękawice nitrylowe to doskonały wybór rękawic roboczych do produkcji, do laboratorium a nawet do prac do domowych.

Rękawice robocze powlekane poliuretanem w sklepie bhp

Rękawice robocze powlekane poliuretanem to zazwyczaj rękawice robocze z bawełny, nylonu lub poliestru pokryte cienką warstwą poliuretanu. Poliuretan (PU) zwykle jest koloru białego, czarnego lub szarego. Rękawica ta jest bardzo często stosowana w zakładach produkcyjnych, usługowych, w logistyce oraz rolnictwie – szczególnie ogrodnictwie.

Rękawice robocze powlekane gumą lub lateksem w sklepie bhpstar.pl

Rękawice robocze powlekane lateksem to wytrzymałe rękawice robocze, idealne na plac budowy. Sprawdzą się w transporcie, w logistyce, pracach budowlanych lub drogowych.

Rękawice robocze wzmocnione skórą

Rękawice robocze wzmocnione skórą to jedne z najlepiej sprzedających się rękawic roboczych. Idealne dla pracowników magazynów, firm transportowych jak tez w usługach, w tym na budowach i do prac ziemnych.

Rękawice robocze wzmocnione skórą to rękawice ze skóry koziej, skóry świńskiej lub skóry bydlęcej.

Praca spawacza jakie rękawice ze sklepu bhp?

Zupełnie innych rękawic roboczych wymaga praca spawacza, powinny być dłuższe, skórzane rękawice, wtedy są idealne do spawania. Rękawice spawalnicze wykonane są ze skóry bydlęcej lub kombinacji skóry koziej i skóry bydlęcej. Polecamy rękawice spawalnicze TIG - Portwest, Delta Plus, Ardon, często z dodatkiem aramidu lub kevlaru.

Jakie jeszcze inne rękawice sa dostępne

Bawełniane, poliestrowe, nylonowe, skórzane, powlekane, ocieplane – te ostatnie to na zimę lub jesień, z warstwą ocieplenia. Rękawice mają mieć dobrą przyczepność wtedy są idealne do transportu towarów.

Jednorazowe rękawice robocze z tworzywa

Jednorazowe rękawiczki robocze mogą być wykonane z lateksu, nitrylu, winylu lub plastiku. Nadają się do pracy przy żywności, przy  kosmetykach, lekach, w farmacji, szczególnie w produkcji.

Rękawice dla przemysłu spożywczego

Rękawice te muszą spełniać wszystkie normy, aby zostać dopuszczonymi do kontaktu z żywnością. W tej kategorii rękawic roboczych znajdziemy głównie rękawiczki jednorazowe.

Kolejna kategorią rękawic roboczych są rękawice antyprzecięciowe. Rękawice robocze odporne na przecięcie konieczne są do pracy z ostrymi przedmiotami, takimi jak szkło, blacha. Rękawice robocze antyprzecięciowe mogą być niepowlekane lub powlekane nitrylem lub lateksem. W zależności od rodzaju powłoki można je stosować w miejscach gdzie maja kontakt z e smarem lub olejem.

Rękawice robocze elektrostatyczne ESD

Rękawice z domieszką włókien, która zapobiega przewodności elektrycznej i wtedy rękawica nie gromadzi ładunku elektrycznego. Tego typu rękawice są powszechnie stosowane w przemyśle elektronicznym i motoryzacyjnym. Rękawiczkami ESD można osłonić opuszki palców lub całą dłoń. W zależności od potrzeb i ryzyka klientów nasz sklep bhp dostarczy rękawice powlekane (lateksowe, poliuretanowe, gumowe, nitrylowe), wzmocnione skóra (dwoinowe lub licowe), rękawice skórzane całe, spawalnicze, chroniące przed przecięciem, ESD, nakrapiane , poliamidowe, jednorazowe, lateksowe, nitrylowe lub z PVC.

Rękawice robocze i ochronne – czy jest to samo?

Rękawice robocze i rękawice ochronne są używane zamiennie i uznawane  za synonimy. W rzeczywistości nawet w naszym sklepie BHP używamy ich zamiennie, jedynie szczegółowy opis produktu wskazuje, czy są to rękawice robocze czy rękawice ochronne. Tak naprawdę te terminy definiują jednak inne właściwości produktu. Rękawice robocze chronią ręce przed zwykłymi uciążliwościami dnia codziennego, gdy chcemy chronić ręce np. przed zabrudzeniem, gdzie nie występują zagrożenia dla pracownika.

Rękawice ochronne są stosowane w sytuacjach naprawdę występowania zagrożenia chronią przez oparzeniem, przed porażeniem lub przed substancjami żrącymi. Należą do nich m.in. rękawice budowlane, rękawice robocze ocieplane chroniące przed zimnem, rękawice robocze spawalnicze, rękawice elektrostatyczne ESD, rękawice chemoodporne, rękawice skórzane i rękawice ochronne wzmocnione skórą.

Klasyfikacja rękawic ochronnych

Każda praca wymaga doboru rękawic ochronnych chroniących przed najważniejszymi zagrożeniami  jak zimno, ogień, ciepło, uszkodzenia mechaniczne, chemikalia. Rękawice chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi muszą być odporne na ścieranie, przecięcie lub przekłucie , natomiast rękawice odporne na chemikalia chronią przed chemikaliami - są odporne na kwasy i oznaczone literami.

Każde oznaczenie literowe oznacza konkretne zagrożenie:

B - aceton,

L - kwas siarkowy,

K - wodorotlenek sodu

Rękawice trudnopalne, odporne na ogień i wysokie temperatury - z rękawicami ochronnymi mają różne stopnie tolerancji temperaturowej. Rękawice spawalnicze są odporne na odpryski stopionego metalu lub zapłon. Rękawice nieprzewodzące – rękawice zapewniają ochronę podczas pracy przy instalacjach elektrycznych i sprzęcie podłączonym do sieci elektrycznej. Odporne na niskie temperatury rękawice izolowane — rękawice ochronne, które izolują przed zamarznięciem lub przemoczeniem. Zimowe rękawice ochronne, które chronią przed niskimi temperaturami, są również wodoodporne i nie pogarszają sprawności manualnej podczas pracy. Mogą być pokryte lateksem lub np. wykonane ze skóry. Antywibracyjne rękawice ochronne zapewniają lepszą stabilność i umożliwiają łatwe operowanie sprzętem, takim jak wiertarka. Rękawice antywibracyjne chronią również przed uszkodzeniem stawów lub tkanek. Środki ochrony osobistej, takie jak rękawice robocze, są niezbędnym elementem odzieży roboczej przy większości prac. Chronią skórę naszych dłoni przed ewentualnymi urazami, takimi jak: zadrapania i otarcia. Rękawice ochronne wykonane są z różnych materiałów syntetycznych i skóry. W naszym sklepie bhp bhpstar.pl znajdziesz szeroką gamę rękawic roboczych, które nadają się zarówno do pracy, jak też do różnych prac domowych. W zależności od wykonywanej pracy i uszkodzeń, na jakie narażone są nasze dłonie, rozróżniamy różne rodzaje rękawic ochronnych, takie jak rękawice antyprzecięciowe, antyelektrostatyczne i antywibracyjne. Na podstawie materiału z jakiego są wykonane możemy je podzielić na:

- rękawice robocze powlekane (np. lateksem lub nitrylem),

- wzmacniane (skórzane),

- skórzane,

- dziane lub

- gumowe/PVC.

Ponadto rękawice ochronne mogą być również używane do niektórych prac, można tutaj wyróżnić rękawice spawalnicze. Ze względu na trwałość produktu rękawice ochronne można podzielić na jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Ocieplane rękawice robocze są również bardzo popularne podczas pracy na zewnątrz w niskich temperaturach. W naszym sklepie BHP oferujemy rękawice ochronne znanych producentów w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów oraz w szerokim przedziale cenowym, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. to tutaj znajdziesz rękawice ochronne powlekane nitrylem, poliuretanem, PVC, gumą lub lateksem. Ten rodzaj rękawic ochronnych jest dostępny z powleczeniem  wewnętrznym i palcami, powleczeniem czubków palców lub rękawicą w pełni powleczona. Rękawice robocze i rękawice ochronne Portwest to wysokiej jakości rękawice w sklepie bhpstar.pl. i dlatego rękawice robocze Portwest cieszą się również dużą popularnością. Mocne i trwałe rękawice do pracy w trudnych warunkach zapewniają wysoką ochronę i komfort. Producent ten oferuje specjalne rękawice spawalnicze, rękawice antywibracyjne, rękawice antyprzecięciowe i rękawice ESD. Rękawice ochronne skórzane i wzmocnione skórą wykonane są ze skóry  najwyższej jakości. Skórzane rękawice robocze Portwest doskonale nadają się do pracy w budownictwie i w logistyce, dostępne również w naszym sklepie bhp w wersji ocieplanej. Powlekane rękawice robocze Portwest dostępne są w wielu kolorach, z powłokami wykonanymi z różnych materiałów jak też powleczeniem różnych powierzchni rękawic. Popularne są rękawice ochronne Portwest z powłoką w fluorescencyjnych-ostrzegawczych kolorach, do pracy na zewnątrz i zwiększające widoczność użytkownika w ograniczonych warunkach pogodowych. Jeśli chodzi o plastikowe rękawice robocze Portwest, to w większości są to rękawice chemiczne. Wysokiej jakości rękawice nadają się do przemysłu spożywczego, petrochemicznego, chemicznego. Rękawice robocze Ardon to rękawice ochronne czeskiego producenta, firma Ardon oferuje rękawice robocze powlekane, skórzane i bawełniane. W ofercie producenta znajdują się rękawice Rękawice robocze Polstar Covent - tanie rękawice ochronne w naszym sklepie bhp, w dobrych cenach i ładnej kolorystyce. Ocieplane rękawice robocze, dostępne są również w odblaskowych kolorach. Jednymi z najtańszych rękawic roboczych oferowanych w sklepie BHP rękawice Urgent i Art.Mas., te tanie rękawice ochronne są wykonane z różnych rodzajów skóry lub materiałów syntetycznych o różnym stopniu ochrony. które sprawdzają się w produkcji, magazynie i podobnych miejscach pracy. Rękawice ochronne dostępne w kolorach fluorescencyjnych lub w wersji ocieplanej. Dodatkowo producent Urgent może pochwalić się rękawicami ochronnymi do cięcia w  bardzo przystępnej cenie. Rękawice robocze Delta Plus to wysokiej jakości rękawice ochronne polecane przez nasz sklep bhp. Na uwagę zasługują również wysokiej jakości rękawice robocze Delta Plus. Producent Delta Plus oferuje rękawice spawalnicze, powlekane. dobrana zgodnie z warunkami pracy.

Rękawice ze skóry. Podobnie jak w przypadku wzmocnionych rękawic, tutaj znajdziesz rękawice z różnych rodzajów skóry i różnego pochodzenia. Skóra używana do produkcji rękawic to skóra dwoinowa lub skóra licowa. Skóra kozia jest delikatniejsza, polecana do rękawic transportowych, natomiast rękawice ze skóry bydlęcej i świńskiej są przeznaczone do bardziej wymagającej i cięższych prac. Są to trwałe i solidnie wykonane. Specjalną kategorią są tutaj rękawice spawalnicze, które mają chronić spawacza przed narażeniem na iskry lub płomienie.

Rękawice z dzianiny stanowią podstawową ochronę przy prostej pracy. Wykonane są głównie z bawełny, poliamidu lub nylonu. Są to niedrogie rękawice robocze, które chronią przed zabrudzeniami. Mogą być oddychające, jak rękawiczki bawełniane, lub pyłoszczelne, jak rękawiczki z poliamidu lub nylonu. Rękawice jednorazowe są wykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak lateks, nitryl lub winyl. Duży wpływ na rozmiar rękawic roboczych ma również materiał, z którego są wykonane. Na przykład rękawiczki lateksowe, charakteryzujące się dużą elastycznością, łatwiej dopasowują się do dłoni niż ich odpowiedniki w kategorii rękawiczek skórzanych. Jeśli nosimy zbyt ciasne rękawice ochronne, zmniejsza to krążenie krwi w dłoniach, co powoduje drętwienie, a tym samym zmęczenie. Rękawica nie może być za duża, gdyż nie sprawdza się dobrze w precyzyjnej pracy. Najlepiej, jeśli jest wygodna, leży w dłoni bez zbytniego ucisku. Tabele rozmiarów rękawic można znaleźć w stopce strony bhpstar.pl.

Z jakiego materiału, wykonane są rękawice ochronne?

Rękawice robocze można podzielić na 3 rodzaje ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Rękawice dziane bawełniane z dodatkiem poliestru lub nylonu. lub rękawice z powłoką poliuretanową, które poprawiają bezpieczeństwo i trwałość lub z ochroną przed wilgocią i chemikaliami. Takie rękawice robocze są z lateksu, nitrylu i innych pochodne tworzyw sztucznych – są to rękawice nitrylowe lub lateksowe. Ostatnia grupa to rękawice ochronne do skóry zwierzęcej stosowane w budownictwie, spawalnictwie czy przemyśle ciężkim. Podział rękawic spawalniczych skórzanych:

- A - grubsze, o wysokim stopniu ochrony;

- B - cieńsze, do spawania TIG.

Dostępne są również rękawice łączone z różnych materiałów, z aramidem lub kevlarem co zwiększa ich funkcjonalność i trwałość. Skóra jest bardzo popularnym materiałem do wyrobu rękawic roboczych. Dobre skórzane rękawiczki są idealne do rękawic budowlanych. Rękawiczek z koziej skóry, które sprawdzają się szczególnie w magazynach i transporcie.

Rękawice robocze z powłoką z lateksu lub pianki lateksowej są idealnym rozwiązaniem, są stworzone do prac precyzyjnych, jednak nie są odporne na   tarcie i wpływ oleju, i szybko się zużywają. Mamy też do wyboru rękawice nitrylowe, które są niezwykle trwałe i są odporne na niektóre chemikalia. Nie zapewniają tej precyzji jak rękawiczki lateksowe. Rękawice powlekane poliuretanem PU, są uniwersalnym rozwiązaniem, są odporne na przetarcie i rozerwanie – to rękawice robocze z poliuretanową powłoką PU.

Bardzo duży wybór rękawic roboczych i rękawic ochronnych znajdziesz w ofercie bhpstar.pl

rękawice robocze antyprzecięciowe

rękawice robocze antyuderzeniowe

rękawice robocze antywibracyjne

rękawice robocze bawełniane

rękawice robocze długie

rękawice robocze elektroizolacyjne

rękawice robocze gumowe / z tworzywa

rękawice robocze lateksowe

rękawice robocze neoprenowe

rękawice robocze nitrylowe

rękawice robocze nylonowe

rękawice robocze olejoodporne/wodoodporne

rękawice robocze ostrzegawcze

rękawice robocze powlekane

rękawice robocze lateksowe

rękawice robocze nakrapiane

rękawice robocze nitrylowe

rękawice robocze neoprenowe

rękawice robocze z PVC

rękawice robocze z poliuretanu

Rękawice akcesoria i inne

rękawice robocze skórzane

rękawice robocze skóra licowa

rękawice robocze skóra dwoinowa

rękawice robocze dla spawacza  

rękawice robocze termoodporne/ocieplane  

rękawice robocze winylowe  

Zapraszamy do sklepu bhp bhpstar.pl po rękawice robocze i rękawice ochronne.

Oznakowanie rękawic chemicznie odpornych w sklepie bhp

Typ
Wymagania
Znakowanie
Typ A
Czas przenikania min. 30 minut dla co najmniej 6 substancji z listy.

Rękawica chemoodporna EN ISO 374-1 Typ A

  

Typ B
Czas przenikania min. 30 minut dla co najmniej 3 substancji z listy. 

 Rękawica chemoodporna EN ISO 374-1 Typ B 

Typ C Czas przenikania min. 10 minut dla co najmniej 1 substancji z listy.

 Rękawica chemoodporna EN ISO 374-1 Typ C 

  

Zdefiniowane substancje chemiczne wg normy EN 374:2016

Kod literowy Substancja testowa Nr CAS Klasa
A Metanol 67-56-1 Alkohol pierwszorzędowy
B Aceton 67-64-1 Keton
C Acetonitryl 75-05-8 Związek nitrylowy
D Dwuchlorometan 75-09-2 Parafina chlorowana
E Dwusiarczek węgla 75-15-0 Związek organiczny zawierający siarkę
F Toluen 108-88-3 Węglowodór aromatyczny
G Dwuetyloamina 109-89-7 Amina
H Tetrahydrofuran 109-99-9 Związek heterocykliczny i eteru
I Octan etylu 141-78-6 Ester
J n-Heptan 142-85-5 Węglowodór nasycony
K Wodorotlenek sodowy 40% 1310-73-2 Zasada nieorganiczna
L Kwas siarkowy 96% 7664-93-9 Nieorganiczny kwas mineralny
M Kwas azotowy 65% 7697-37-2 Nieorganiczny kwas mineralny
N Kwas octowy 99% 64-19-7 Kwas organiczny
O Roztwór amoniaku 30% 1336-21-6 Zasada organiczna
P Nadtlenek wodoru 30% 7722-84-1 Nadtlenek
S Kwas fluowodorowy 40% 7664-39-3 Nieorganiczny kwas mineralny
T Formaldehyd 37% 50-00-0 Aldehyd

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl